Trendy

Obecne trendy światowe w zakresie płatnej TV i ogólnie nowoczesnych multimediów zdecydowanie i wyraźnie wykazują, iż jedynym zwyżkującym obszarem są modele biznesowe oparte na szeroko rozumianym IPTV i tak zwanym jej nieliniowym aspektem.

Wręcz lawinowy rozwój sieci szerokopasmowych nowej generacji dodatkowo potęguje wspieranie tego trendu. Ponadto nowe zachowania użytkowników treści multimedialnych wykazują odpływ widza z tradycyjnego segmentu płatnej tv, opartej na platformach satelitarnych, kablowych i radiowych naziemnych, wykorzystujących jedynie aspekt liniowy treści, w kierunku nieliniowym oraz treści na żądanie.

Nowe potrzeby użytkowników szybko urosły na znaczeniu, gdyż treści multimedialne dostępne z poziomu przeglądarki internetowej, użytkownik może w dowolny, wygodny dla siebie sposób, modelować ich wyświetlanie. Tradycyjna telewizja liniowa zmusza do oglądania w sposób liniowy tego co jest nadawane na danym kanale. To właśnie ten aspekt powoduje odpływ widza tradycyjnej telewizji w kierunku treści dostępnych poprzez przeglądarkę internetową.

Jeśli obserwujesz ten trend to właśnie MatteBox ma rozwiązanie na zatrzymanie odpływów przychodu z tego tytułu. Rozwiązanie MatteBox na wiele elastycznych sposobów powoduje, że użytkownik w sposób bardzo podobny do obsługi myszki komputerowej, za pomocą pilota TV, kształtuje możliwość oglądania programów, które ma ochotę w danej chwili oglądać.

Dlatego partnerzy MatteBox w praktyce potwierdzają powrót klienta przed tradycyjny ekran TV. Jednocześnie nowe trendy w kierunku oglądania treści multimedialnych na ekranach mobilnych są dodatkowo wykorzystywane w kierunku wykorzystania synergii dla obszarów tradycyjnych potrzeb jak kreowania odpowiedzi na współczesny behawioryzm widza treści multimedialnych związanych ze średnim ekranem komputera czy tabletu, tudzież mobilnym smartfonem.