O nas

Trendy

Obecne trendy światowe w zakresie płatnej TV i ogólnie nowoczesnych multimediów zdecydowanie i wyraźnie wykazują, iż jedynym zwyżkującym obszarem są modele biznesowe oparte na szeroko rozumianym IPTV i tak zwanym jej nieliniowym aspektem.

Wręcz lawinowy rozwój sieci szerokopasmowych nowej generacji dodatkowo potęguje wspieranie tego trendu. Ponadto nowe zachowania użytkowników treści multimedialnych wykazują odpływ widza z tradycyjnego segmentu płatnej tv, opartej na platformach satelitarnych, kablowych i radiowych naziemnych, wykorzystujących jedynie aspekt linowy treści, w kierunku nieliniowym oraz treści na żądanie.

Nowe potrzeby użytkowników szybko urosły na znaczeniu, gdyż treści multimedialne dostępne z poziomu przeglądarki internetowej, użytkownik może w dowolny, wygodny dla siebie sposób, modelować ich wyświetlanie. Tradycyjna telewizja liniowa zmusza do oglądania w sposób liniowy do tego co jest nadawane na danym kanale. To właśnie ten aspekt powoduje odpływ widza tradycyjnej telewizji w kierunku treści dostępnych poprzez przeglądarkę internetową.

Jeśli obserwujesz ten trend to właśnie MatteBox ma rozwiązanie na zatrzymanie odpływów przychodu z tego tytułu. Rozwiązanie MatteBox na wiele elastycznych sposobów powoduje, że użytkownik w sposób bardzo podobny do obsługi myszki komputerowej, za pomocą pilota TV, kształtuje możliwość oglądania programów, które ma ochotę w danej chwili oglądać.

Dlatego partnerzy MatteBox w praktyce potwierdzają powrót klienta przed tradycyjny ekran TV. Jednocześnie nowe trendy w kierunku oglądania treści multimedialnych na ekranach mobilnych są dodatkowo wykorzystywane w kierunku wykorzystania synergii dla obszarów tradycyjnych potrzeb jak kreowania odpowiedzi na współczesny behawioryzm widza treści multimedialnych związanych ze średnim ekranem komputera czy tabletu, tudzież mobilnym smartfonem.

Technologia MatteBox

Zgodnie z najnowszymi trendami światowymi opierającymi się na konwergencji usług multimedialnych w kierunku protokołów TCP/IP technologia MatteBox jednoznacznie opiera się na najnowszych rozwiązaniach technologicznych w zakresie transportu treści poprzez pakiety internetowe.

Z kolei specyfika całkowitej nowości tych rozwiązań powoduje wytworzenie obszarów absolutnej innowacyjności w zakresie zastosowanych rozwiązań. Dlatego MatteBox bez wątpienia można zaliczyć do grona trendsetter’ów nowych zachowań na rynku poprzez możliwość wsparcia swoich partnerów biznesowych w obszar stabilności przychodowej, wynikającej ze zmieniających się zachowań ich klienta końcowego, opisanych w dziale: Trendy.

Nasza platforma IPTV jest kompletnym rozwiązaniem, które zapewnia usługi multimedialne za pośrednictwem sieci. Usługi, które są dostępne to m.in: TV na żywo, VoD - wideo na żądanie, NPVR, TV Timeshift - Catchup TV, Pause Llive TV, Startover oraz Aplikacje interaktywne.

Platforma obsługuje zarządzanie treścią, w tym kodowanie zawartości, wprowadzanie metadanych, szyfrowanie, licencjonowanie i kontrolę rodzicielską.

Wraz z platformą dostarczany jest zestaw otwartych interfejsów integracyjnych API, które pozwalają na integrację w środowisku operatora.

Nasz zespół

Zespół MatteBox to zespół  dynamicznych ludzi, którzy z pasją realizują misję i wizję organizacji działającej w segmencie najnowszych technologii z obszaru współczesnych multimediów.

Nasz zespół składa się z blisko czterdziestu ludzi, z których większość pracuje w dziale R&D dbając o nowe innowacyjne rozwiązania programistyczne, które następnie produkcyjnie testuje i wdraża średnio co kwartał nowe funkcjonalności dbając jednocześnie w priorytecie o stabilność i kompatybilność wsteczną developowanego oprogramowania i hardware’u.

Jednocześnie z dumą oświadczamy, że stanowimy zespół międzynarodowy.

Historia telewizji

Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.

Pierwsza transmisja telewizyjna, z Londynu do Nowego Jorku, odbyła się 27 stycznia 1928 roku. W dniu 3 lipca 1928 roku w Londynie odbyła się transmisja telewizyjna w kolorze. Prawdziwą popularność telewizja uzyskała po II wojnie światowej. Według danych szwajcarskiego departamentu poczty w 1960 r. było na świecie zarejestrowanych ok. 86 mln odbiorników telewizyjnych[3]. W 1989 roku w Japonii uruchomiono pierwszą na świecie telewizję wysokiej rozdzielczości (HDTV) pod nazwami MUSE oraz Hi-Vision.

Początki telewizji w Polsce datuje się na 1937 rok, kiedy w Warszawie została uruchomiona pierwsza eksperymentalna stacja telewizyjna. Była to stacja telewizji publicznej, której program nadawany jest obecnie pod nazwą TVP1. Prywatne stacje telewizyjne w Polsce zaczęły powstawać na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Jako pierwsze funkcjonowanie rozpoczęły prywatne stacje telewizyjne o zasięgu lokalnym. Pierwszą komercyjną stacją telewizyjną w Polsce, a zarazem w byłych krajach komunistycznych, była lokalna PTV Echo działająca od 6 lutego 1990 do 8 marca 1995 we Wrocławiu. Z kolei pierwszym kanałem o zasięgu ponadregionalnym był – nadający do dziś – Polsat, założony 5 grudnia 1992 przez Zygmunta Solorza. Kolejnymi prywatnymi stacjami były: Polonia 1 i ATV – Krajowa Telewizja Kablowa – obydwie założone w 1993 roku. Obecnie na rynku polskim działa blisko 200 polskojęzycznych stacji telewizyjnych o zasięgu ogólnokrajowym nadawanych głównie drogą satelitarną i kablową, z których dominująca część posiada charakter kanałów tematycznych.
Obecnie MatteBox…